Nextranet / Nexto – duże zmiany w PP

6 października 2014

Program Partnerski NextranetZapewne większość z Was pamięta huczny start platformy Nextranet, umożliwiającej zarabianie na sprzedaży m.in. e-prasy, e-booków i audiobooków. Zapamiętałem to tak dobrze, ponieważ było to przygotowane na zasadzie dość dużej kampanii marketingowej, zakończonej „launchem”. Co ciekawe, o ile dobrze pamiętam, na początku nie było szczegółowych informacji o tym, co dokładnie umożliwi ta platforma.

Największą rewolucją było udostępnienie wszystkim partnerom gotowych sklepów internetowych, które umożliwiały zarabianie prowizji. Kilka dni temu otrzymałem maila o kolejnej rewolucji, tym razem niezbyt popularnej, z mojego punktu widzenia.

Otóż okazało się, że w związku ze zmianami w całej organizacji, postanowiono zakończyć współpracę ze wszystkimi partnerami, którzy od 1 sierpnia 2014 do 1 października 2014 zarobili poniżej 50 zł.

Wydaje mi się, że w efekcie, Nextranet zakończy współpracę z co najmniej 95% swoich partnerów. Rozumiem ograniczanie kosztów czy nawet prawdopodobną zmianę modelu działania programu partnerskiego w dalszym etapie. Czy wycięcie jednak tak dużej liczby partnerów, którzy w sumie z pewnością generowali całkiem pokaźną ilość ruchu, jest dobrym posunięciem?

Jestem ciekawy Waszych opinii. Czy udało Wam się spełnić wymóg, by pozostać w tym programie? Zapraszam do komentowania.

PS. Jak tylko zobaczyłem co się dzieje, od razu zleciłem wypłatę zarobionych środków. Dam znać, jak otrzymam przelew.

Kategorie i tagi

Kategorie: E-biznes, Programy partnerskie
Tagi: , , , ,

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kategorie

Archiwum

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam