Nextranet / Nexto – duże zmiany w PP

6 października 2014

Program Partnerski NextranetZapewne większość z Was pamięta huczny start platformy Nextranet, umożliwiającej zarabianie na sprzedaży m.in. e-prasy, e-booków i audiobooków. Zapamiętałem to tak dobrze, ponieważ było to przygotowane na zasadzie dość dużej kampanii marketingowej, zakończonej „launchem”. Co ciekawe, o ile dobrze pamiętam, na początku nie było szczegółowych informacji o tym, co dokładnie umożliwi ta platforma.

Największą rewolucją było udostępnienie wszystkim partnerom gotowych sklepów internetowych, które umożliwiały zarabianie prowizji. Kilka dni temu otrzymałem maila o kolejnej rewolucji, tym razem niezbyt popularnej, z mojego punktu widzenia.

Otóż okazało się, że w związku ze zmianami w całej organizacji, postanowiono zakończyć współpracę ze wszystkimi partnerami, którzy od 1 sierpnia 2014 do 1 października 2014 zarobili poniżej 50 zł.

Wydaje mi się, że w efekcie, Nextranet zakończy współpracę z co najmniej 95% swoich partnerów. Rozumiem ograniczanie kosztów czy nawet prawdopodobną zmianę modelu działania programu partnerskiego w dalszym etapie. Czy wycięcie jednak tak dużej liczby partnerów, którzy w sumie z pewnością generowali całkiem pokaźną ilość ruchu, jest dobrym posunięciem?

Jestem ciekawy Waszych opinii. Czy udało Wam się spełnić wymóg, by pozostać w tym programie? Zapraszam do komentowania.

PS. Jak tylko zobaczyłem co się dzieje, od razu zleciłem wypłatę zarobionych środków. Dam znać, jak otrzymam przelew.

Kategorie i tagi

Kategorie: E-biznes, Programy partnerskie
Tagi: , , , ,

Komentarze:

 • Artur | Programpartnerski.net napisał(a):
  8 października 2014 o 11:17

  Z tego co pamiętam podobne ruchy wykonał ich konkurent z branży czyli złoty program partnerski, przez co wiele stracił w oczach partnerów. Z mojej perspektywy to wygląda jak tonący który chwyta się brzytwy- jednym słowem: uciekaj…

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  20 października 2014 o 16:41

  Pieniądze za ostatnią transzę dotarły do mnie bez problemu 🙂

 • Michał napisał(a):
  11 marca 2015 o 14:09

  W sumie po tym co przeczytałem teraz w tej notce to nie żałuję, że już nie jestem w nextranet. Tak naprawdę dotarcie do rzeszy klientów jest trudne, ponieważ zbyt mało ludzi w naszym kraju czyta, żeby to się tak bardzo opłacało. Już lepiej sprzedawac elektronikę, wtedy chociaż wiadomo, że co dzień jest na to popyt.

 • Barbara napisał(a):
  13 stycznia 2016 o 17:57

  A mnie zlikwidowali witrynę i ukradli zarobione pieniądze. Na dwukrotnie złożoną reklamację nikt nie odpowiedział. Zwyczajni oszuści…Będę o tym informować wszystkich na wszystkich forach i portalach społecznościowych jakie znam. Zobaczymy jakie im to da efekty….

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  13 stycznia 2016 o 19:10

  Barbaro, bardzo Ci współczuję. Nie odpuszczaj i ciśnij ich. Informuj mnie proszę na bieżąco jak sytuacja się rozwija.

  BTW. Przed chwilą opublikowałem artykuł a propos oszustwa Smartlink24.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam