Uwaga na bukmacherskie programy partnerskie!

1 grudnia 2014

Jakiś czas temu zadzwonił do mnie kolega, którego dobrze znam ze względu na różnego rodzaju współpracę w ramach programów partnerskich. Na co dzień nie mamy kontaktu, więc byłem zaskoczony połączeniem od niego. Okazało się, że informacja, którą chciał mi przekazać jest jeszcze bardziej szokująca.

Dowiedziałem się bowiem, iż otrzymał on maila od swojej firmy hostingowej, która poinformowała go o zablokowaniu dostępu do niektórych jego stron, do czasu usunięcia „niedozwolonych treści”. Najdziwniejszy w tym wszystkim był powód takiego posunięcia. Otóż okazało się, że Urząd Celny wysłał pismo, w którym jest zawarty nakaz zablokowania dostępu do danych, powołując się na przepisy antyhazardowe.

Pismo to możecie znaleźć poniżej:

bukmacherskie-programy-partnerskie

Reklamowanie gier hazardowych w Polsce zagrożone jest mandatem do 3000 zł, a jeśli dojdzie do postępowania sądowego, może to być nawet do 16 milionów złotych kary.

Sam nigdy nie reklamowałem tego typu programów partnerskich, ale pomyślałem, że wielu z Was, może w nich aktywnie działać. Warto też sprawdzić, czy na jakichś starych stronach nie macie umieszczonych „nielegalnych” reklam, bo tak własnie było w przypadku kolegi. Warto tu dodać, że nie można w Polsce reklamować zagranicznych bukmacherów nawet, jeśli strony są na zagranicznych hostingach.

Komentarze:

 • Kamil napisał(a):
  11 grudnia 2014 o 09:47

  Przyznam, że powiało grozą… Czasem człowiek nawet nie pomyśli, albo nie zda sobie sprawy, jakie mogą być konsekwencje takiego reklamowania. Jak rozumiem, kolega posłusznie dostosował się do decyzji Pana Urzędnika Urzędu Celnego i pousuwał wszystkie „niedozwolone” treści ;)? Widać, że panowie z celnego bacznie w sieci wszystko obserwują.

 • Grzegorz napisał(a):
  11 grudnia 2014 o 17:18

  Dla mnie bukmacherstwo to jendo wielkie zło z którym nie warto rozpoczynać przygody. Niestety cieszy się coraz większą popularnoscią. Dla mnie wszelkie gry hazardowe to ogromne uzależnienie i niestety ale trzeba bardzo uwazać mimo że można wiele zyskać

 • Kamil napisał(a):
  16 grudnia 2014 o 22:35

  słyszałem o akcji ostatnio gdzieś na WP albo Onecie, ale nie myślałem, że będzie aż tak ‚grubo’. Trzeba przejrzeć wszystko czy przypadkiem nigdzie nic nie ma.

 • Paweł napisał(a):
  21 stycznia 2015 o 14:53

  Trzeba dobrze czytać umowy zanim się w coś wejdzie i regulaminy. Ja się już kiedyś na coś naciąłem to pożyczkę wzięli na mnie i jeszcze musiałem chodzić po policji. Obiecałem sobie, że teraz jakby coś nie było lukratywne najpierw zechcę przeczytać wszystkie pisma co do joty.

 • Adamczyk napisał(a):
  16 lutego 2015 o 16:08

  Również mój kolega działający w PP otrzymał w/w pismo nakazujące zaprzestanie prowadzenia działań promocyjnych portali bukmacherskich w Internecie. Cóż, takie życie …. nieznajomość prawa nie polskiego nikogo nie zwalnia od jego przestrzegania.

 • Marcin napisał(a):
  17 lutego 2015 o 09:33

  Bukmacherka jak i promocja bukmacherki są nielegalne już dobrych kilka lat. Sęk w tym, że w ostatnim czasie Izba Celna zaczęła się tym zajmować i czepiać małych graczy, którzy prowadzą byle bloga i zarabiają na tym grosze lub nie zarabiają w ogóle. Łatwo komuś takiemu przywalić mandat 1-3 tys. zł i sprawa załatwiona. Jednak rzeczywiście duże portale, które są odwiedzane przez masę użytkowników i zarabiają w programach bukamcherów mają się świetnie! Firma na Seszelach, w Anglii lub Cyprze, hosting za granicą i gotowe… Nic im nie mogą zrobić.

 • Bartek napisał(a):
  9 marca 2015 o 14:18

  Wpis już nieco stary jednak wczoraj usłyszałem od znajomego o podobnym przypadku. W dzisiejszych czasach trzeba być naprawdę ostrożnym żeby przypadkiem nie wpakować się w zbędne kłopoty…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam