Twój avatar na blogach

15 stycznia 2015

Zauważyłeś, że niektórzy ludzie, komentujący wpisy na różnych blogach oparte na skrypcie WordPress, przy swoim wpisach zawsze mają ten sam avatar? Zastanawiałeś się kiedyś jak oni to robią? Moją pierwszą myślą było to, że po prostu rejestrują się na każdym blogu i konfigurują swoje konto. Ale przecież nie wszystkie blogi dają czytelnikom możliwość rejestracji. Więc jak oni to robią? Może mają jakieś specjalne skrypty?

GravatarOtóż nie! Ustawienia sobie jednego avatara dla wszystkich blogów jest bardzo łatwe – umożliwia to darmowy serwis Gravatar. Wystarczy się w nim zarejestrować, wybrać jedno ze swoich zdjęć i przyciąć tak, by dobrze wyglądało. Jest to naprawdę bardzo łatwe, dlatego też nie będę opisywał całego procesu krok po kroku.

Gravatar działa tak, że przypisuje do Twojego adres e-mail konkretny avatar. Dzięki temu, za każdym razem, gdy będziesz komentował notkę na czyimś blogu i podasz swojego maila, który zarejestrowałeś w Gravatarze, obok pojawi się Twój avatar. Fajne, prawda?

Komentarze:

 • Arek napisał(a):
  21 stycznia 2015 o 22:46

  A fajne, fajne… Kiedyś nawet z tego korzystałem, ale jakoś znudziło mi się. Wolę te śmieszne wybierane jakby losowo znaczki. W sumie średnio mnie avatar obchodzi, przecież ważniejsze jest to, co piszę. Te avatary i tak takie malutkie, że stwierdziłem w końcu, że nie ma sensu się w to bawić. No i nie zawsze używam jednego maila.

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  26 stycznia 2015 o 16:32

  To może być istotne dla osób, które chcą sobie np. wyrobić opinię w dane branży m.in. poprzez komentarze w rożnych miejscach. Jedno zdjęcie w wielu miejscach pozwala łatwiej taką osobę zapamiętać.

 • Piotr napisał(a):
  29 stycznia 2015 o 13:57

  Przyznam, że dla mnie jest to nowość. Dzięki na pewno uwzględnię to w przyszłości. Warto się wyróżniać.

 • Piotr napisał(a):
  31 stycznia 2015 o 23:34

  Fajnie, że piszesz bo sam bym pewnie takiej stronki nie odkrył, a te zmieniające się ryjki przy komentarzach zaczęły mnie denerwować bo co druga to jakaś taka.. nie ładna była 😉 Zgadzam się z Maćkiem, że czasem takie kojarzenie poprzez danego avatara może pomóc budować jakąś pozycję, rozpoznawalność.

 • Paweł napisał(a):
  9 lutego 2015 o 12:10

  Witam to się tylko tak wydaje, ale avatar naprawdę bardzo dużo mówi, o danym człowieku. Jeśli ktoś chce zostać specjalistą w danej branży to najlepiej jest używać jednego tego samego avataru przez cały czas, wtedy staniemy się rozpoznawalni właśnie po naszym stałym avatarze.

 • Anatta napisał(a):
  9 marca 2015 o 19:08

  O! Czegoś takiego właśnie szukałem! Jeden i ten sam avatar używany wszędzie to brandingowy obowiązek;)

 • Marek napisał(a):
  16 marca 2015 o 18:31

  Swietnie piszesz 🙂 Naprawdę, mam nadzieje, ze nie zamierzasz przestac prowadzic tego bloga, ponieważ polski swiat blogowy na pewno ucierpial by tracac tak dobrze prosperujacego blogera 🙂 Pisz dalej, a zapewniam Cię, ze za jakiś czas, być może już niedługo, uslyszy o Tobie wieksza liczba osob zafascynowana Twoim pisarskim talentem 🙂

 • Tomasz napisał(a):
  18 sierpnia 2015 o 11:34

  Witam, już kiedyś sam zastanawiałem się jak się to dzieje, że ma się ten sam avatar. Myślałem, że za każdym razem użytkownicy edytują zdjęcia. A ty proszę – Gravatar.

 • WO napisał(a):
  8 września 2015 o 20:28

  Bardzo użyteczne rozwiązanie. Szkoda, że działa tylko na blogach wordpressowych.

 • Ela napisał(a):
  13 stycznia 2016 o 13:24

  Na gravatara trafiłam niedawno, blod odrazu wygląda lepiej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam