Twoje wpisy automatycznie na Twitterze

4 kwietnia 2011

Kolejny wpis poświęcony mediom społecznościowym. Tym razem nie będę pisał jednak o Facebooku, ale o Twitterze..

Tak bardzo spodobała mi się wygoda, jaką zapewnia mi aplikacja dla Facebooka o nazwie RSS Graffiti, która automatycznie umieszcza informację o wpisach na odpowiednich fanpage’ach, że postanowiłem poszukać podobnego rozwiązania dla Twittera.

Jak wygenerować automatyczne treści na Twitter?

TwitterFeedMoje poszukiwania trwały dosłownie kilkanaście sekund. Wystarczyło wpisać odpowiednio sprecyzowaną frazę w Googlach i już na pierwszej stronie, na którą trafiłem, podany był link do serwisu Twitterfeed.

Dzięki temu serwisowi, podobnie jak było w przypadku Facebooka, napisanie notki na blogu czy w innym serwisie, może skutkować pojawieniem się na Twitterze odpowiedniej informacji. Może ona być zbudowana według jednego z trzech schematów:

 • sam tytuł,
 • sam opis,
 • tytuł i opis.

Oczywiście do każdego takiego wpisu dodawany jest skrócony link.

Mimo, że serwis jak na razie jest tylko w języku angielskim, to konfiguracja jest bajecznie prosta. Kilka kliknięć i Twój Twitter będzie automatycznie wzbogacany o pisane przez Ciebie treści.

Rozwiązanie zdecydowanie lepsze i wygodniejsze, niż stosowane przeze mnie wcześniej, ręcznie dodawanie na Twitterze linków do co ciekawszych treści.

Mój blog na Twitterze

Nie wiem czy wiesz, ale mój blog poza fanpage’em na Facebooku, ma również swoje konto na Twitterze. Zapraszam więc do śledzenia moich wpisów:

Twitter

Kategorie i tagi

Kategorie: Media społecznościowe, Narzędzia partnerów
Tagi: , ,

Komentarze:

 • Anna napisał(a):
  10 kwietnia 2011 o 23:50

  Taki sposób łączenia bloga z Twitterem dobry jest, gdy nie ma odpowiedniej wtyczki. Ale przecież jest fajna i prosta w obsłudze wtyczka dla wordpressa, to po co sobie komplikować życie twitterfeedem?

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  11 kwietnia 2011 o 17:05

  Ja akurat wcześniej nie trafiłem na taką wtyczkę. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego wykorzystania twitterfeeda, więc na razie przy nim pozostanę. Może kiedyś pomyślę o zmianie 🙂

 • Pingback: Twoje wpisy automatycznie na Twitterze | Najlepsze Programy Partnerskie

 • Łukasz napisał(a):
  28 stycznia 2012 o 22:11

  a ja dzisiaj zrobilem inny trik, rss ze strony podpialem do Feedburnera, Feedburnera przekierowałem do Yahoo Pipes (problem z kodowaniem) i tam rurkami zrobilem tak ze poszczegolne słowa kluczowe z rss zamieniane sa na #slowa kluczowe. Twitterfeed puszcza automatycznie wpisy z rss z hashami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam