Twoje wpisy automatycznie na fanpage’u

15 marca 2011

RSS Graffiti na FacebookuW związku z wciąż rosnąca popularnością Facebooka i mediów społecznościowych, a także coraz aktywniejszym ich wykorzystaniem w e-biznesie, sam również jestem niejako zmuszony do używania tych portali. Nie narzekam na to zbytnio, ponieważ uważam media społecznościowe za genialne narzędzia, które można świetnie wykorzystać do zarabiania w internecie.

Po co te kilka słów wstępu? Chciałem w ten sposób wyjaśnić, dlaczego kolejny już wpis dotyczy, tak przez niektórych znienawidzonego, Facebooka. Nie da się przejść koło niego obojętnie i po prostu nie da się o nim nie wspominać na blogu poświęconym e-biznesowi.

RSS Graffiti na FacebookuA więc wracając do tematu, kilka dni temu trafiłem na bardzo ciekawą aplikację dostępną właśnie na Facebooka. Mam na myśli RSS Graffiti.

Jeżeli prowadzisz na przykład bloga lub inny serwis, który ma swój kanał RSS, to dzięki tej aplikacji, Twoje wpisy mogą być automatycznie publikowane na fanpage’u Twojej strony.

Muszę przyznać, że kiedyś się zastanawiałem nad tym, czy nie dałoby się tego procesu zautomatyzować, ale nie poczyniłem w tym kierunku żadnych kroków. Dodawałem linki do niektórych wpisów ręcznie. I to był mój błąd. Od kilku dni RSS Graffiti szaleje na fanpage’ach kilku moich stron i dodaje odpowiednie informacje za mnie.

Co prawda, na daną chwilę, RSS Graffiti jest w języku angielskim, jednak wydaje mi się, że podstawowa znajomość tego języka (albo chociażby doświadczenie intuicyjne) wystarczy, aby wszystko odpowiednio skonfigurować. Wystarczy kilka kliknięć aby przypisać kanał RSS do danego fanpage’a lub profilu.

Jeżeli pojawią się jakieś pytania podczas konfiguracji RSS Graffiti, zapraszam do komentowania.

FanPage mojego bloga

Chcesz zobaczyć efekty działania aplikacji RSS Graffiti? Zapraszam na fanpage mojego bloga. Korzystając z okazji możesz na nim kliknąć taką ikonkę:
Lubię to.. Facebook

Komentarze:

 • Jakub Ziółkowski napisał(a):
  15 marca 2011 o 22:12

  Bardzo ciekawa aplikacja. Też zawsze robię to ręcznie i zastanawiałem się nad tym czy da się to zautomatyzować. Jednak na takie detale zawsze brakuje czasu, a w ogólnym rozrachunku bardzo pomagają w tworzeniu e-biznesu, szczególnie jeśli działa się na „kilka frontów”.
  A mówiąc klasykiem: Facebook wielkim narzędziem jest! 🙂
  pozdrawiam
  Jakub Ziółkowski

 • Pingback: Twoje wpisy automatycznie na fanpage’u | Technologie i Internet

 • MrZbik napisał(a):
  1 czerwca 2011 o 21:04

  Mam pytanie, czy jest możliwość żeby przykładowo ostatnie wiadomości z strony wyświetlało je kilka razy w ciągi dnia itd.? Przez jakiś okres np.?

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  2 czerwca 2011 o 16:51

  Nie widziałem tam nigdzie takiej opcji.
  Nawet gdyby była, to nie wiem czy byłoby to najlepsze rozwiązanie. Ludzie byliby zasypywani informacjami o Twoich postach kilka razy dziennie. Mogłoby to owocować zrezygnowaniem z „lubienia” Twojego fan page’a.

 • Tomasz Dyduch napisał(a):
  11 marca 2012 o 22:00

  Jest jakiś sposób, aby ustawić pobieranie starszych wpisów z bloga – starszych jak 10 ostatnich wpisów?

 • Maciek Nowowiejski napisał(a):
  12 marca 2012 o 16:29

  Tomku, przy początkowej konfiguracji ustawiasz od jakiej daty mają być pobrane wpisy.

 • Tomasz Dyduch napisał(a):
  12 marca 2012 o 16:43

  No i ta właśnie data ogranicza mi się do 10 wpisów (tworzy się rozwijane menu zawierające 10 wpisów). Spróbuję się pobawić w „usunięcie” adresu bloga, ustawienie daty i dodanie adresu, może to coś zmieni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam