Zakupy grupowe: Groupon, Sweet Deal, Gruper, Cuppon..

21 marca 2011

Zakupy grupoweWiesz czym są zakupy grupowe? Na czym polegają? Słyszałaś/eś gdzieś takie nazwy firm jak Groupon, Sweet Deal, Gruper czy Cuppon? Jeżeli nie, to musisz przeczytać ten wpis. Jeśli jednak wiesz czym są zakupy grupowe, lektura tego wpisu też Ci na pewno nie zaszkodzi 😉 Zapoznaj się z ofertą polskiego rynku zakupów grupowych..

Zakupy grupowe – co to znaczy?

Myślę, że na początek wypadałoby odpowiedzieć na pytanie zawarte już w pierwszym zdaniu wpisu. Najprościej mówiąc, zakupy grupowe polegają na tym, że firma typu Groupon czy Sweet Deal wysyła swojego przedstawiciela na przykład do jakiejś restauracji. Obie strony negocjują dużą zniżkę na pewien zakres usług (np. obiad wart 100 zł za pół ceny). Następnie na stronie firmy organizującej zakupy grupowe pojawia się oferta, które polega na tym, że za 50 zł można kupić kupon o wartości 100 zł, który można wykorzystać w danej restauracji.

Jest to oczywiście tylko przykład, ponieważ firmy takie załatwiają także zniżki w sklepach, na karnety na siłownię czy spa, bilety do kinahotele czy nawet zorganizowane wycieczki. Proste, prawda?

Doświadczenie z zakupami grupowymi

I do tego bardzo korzystne dla klientów. Jakiś miesiąc temu miałem okazję skorzystać z usług firmy Sweet Deal. Moi znajomi za 45 zł wykupili kupon do restauracji, który zapewniał nam obiad wart 90 zł dla aż 4 osób. Jedzenie było genialne i było go na tyle dużo, że mimo usilnych prób, nie udało nam się wszystkiego zjeść. Wyszło, że zapłaciliśmy po 11,25 zł za pyszny obiad w restauracji. Uważam, że to naprawdę dobra oferta.

Dodatkowo dzień przed pojawieniem się w restauracji zadzwoniliśmy do nich, aby uprzedzić o naszych planach, dzięki czemu dosłownie w ciągu 5-10 minut od przyjścia otrzymaliśmy nasz obiad.

Zakupy grupowe najbardziej dynamicznie rozwijającą się branżą e-commerce

Na jednej ze stron związanych z zakupami grupowymi widziałem opinię, iż rynek zakupów grupowych jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się branżą e-commerce. Biorąc pod uwagę, wciąż pojawiające się jak grzyby po deszczu kolejne firmy oferujące zakupy grupowe, jestem skłonny uwierzyć w tę opinię.

Najlepsze polskie zakupy grupowe

Poniżej przedstawiam, moim zdaniem najlepsze miejsca, które oferują możliwość dokonania zakupów grupowych:

Gruper Cuppon

Aby nie przegapić żadnej gorącej oferty, wystarczy wybrać miasto, które Cię najbardziej interesuje i podać swój adres e-mail (czasami też imię). Dzięki temu co jakiś czas będziesz otrzymywał/a wiadomości z najnowszymi zniżkami.

Sam zapisałem się do wszystkich czterech, ponieważ każda firma ma inne oferty i szkoda byłoby stracić jakąś fajną okazję.

Twoje zdanie o zakupach grupowych?

Jestem ciekawy co Ty o tym myślisz. Miałaś/eś okazję skorzystać z oferty, którejś z firm zajmujących się zakupami grupowymi? Jakie wrażenia? Zapraszam do komentowania.

Kategorie i tagi

Kategorie: Inne
Tagi: , , , , ,

Komentarze:

 • Pingback: Zakupy grupowe: Groupon, Sweet Deal, Gruper, Cuppon.. | Spacehost.pl

 • Darek napisał(a):
  29 marca 2011 o 00:24

  Grupowe zakupy to fajna sprawa, za nie duże pieniądze można dobrze zjeść, pograć w kręgle, bilard czy wyjechać gdzieś na weekend. Ostatnimi czasy na GZ znalazły się też kupony na e-booki z Złotych Myśli. Panie docenią wszelkiego rodzaju pielęgnacje ciała w korzystnych cenach.

 • MIsza napisał(a):
  3 czerwca 2011 o 15:17

  Dla portali zakupów grupowych najważniejsze to znaleźć odpowiedniego uslugodawcy i dobrze nim pokierować. Jesli odpowiednio wyjaśnimy, krok po kroku na czym to polega, jakie sa korzyści, dlaczego warto byc miłym dla klientów to taka współpraca ma sens. Gorzej, jeśli chcemy tylko łatwo zgarnąć forsę nie bacząc na rzeczywistą jakość publikowanych ofert. Zadowolony klient powraca zarówno do usługodawcy, jak i na serwis pośrednika. W Polsce jedynie zarządzający fastdeal.pl zdają się rozumieć ten problem. Przy czym zobaczymy na jak długo.

 • olga napisał(a):
  11 marca 2012 o 18:46

  niestety mimo zapisu w regulaminie Cuppon nie bierze odpowiedzialności za niewykorzystane kupony z powodu likwidacji Partnera. Oprócz maila, z którego nie ma żadnej odpowiedzi, firma nie podaje nigdzie żadnych tel. więc praktycznie nie jest możliwy kontakt z nimi. zdecydowanie nie polecam, szkoda czasu na taką nieprofesjonalną firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Kategorie

Najnowsze komentarze

Archiwum

Jestem managerem

Program partnerski FunHub.pl

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam