Smartlink24 po roku znika bez uprzedzenia!

13 stycznia 2016

Pod koniec 2014 roku został uruchomiony przez firmę LeadBullet Spółka Akcyjna serwis www.Smartlink24.pl. Umożliwiał on wydawcom łatwe sprzedawanie powierzchni reklamowej z linkami na swoich stronach, a reklamodawcom dawał oczywiście możliwość wykupienia płatnych linków. Dokładnie po roku działalności serwis zniknął, nikt nie odpisuje na maile a wszystkie firmowe telefony zostały wyłączone…

Smartlink24 – powstanie i funkcjonowanie

Strona Smartlink24 jest kopią innej strony tej samej spółki – www.Prolink.pl. Została uruchomiona dlatego, że Google zainteresowało się ich działalnością. Słyszałem m.in., że wiele stron, które uczestniczyło w Prolink, zostało zbanowanych przez google lub np. straciły swój PageRank. Żeby straty wśród wydawców i reklamodawców były jak najmniejsze, LeadBullet szybko skopiował swój serwis i postawił go pod nową nazwą.

Smartlink24, w mojej ocenie jako wydawcy i reklamodawcy, nigdy nie zbliżył się nawet do poziomu, który w najlepszym okresie prezentował Prolink. Nie dość, że było niewielu wydawców, na których stronach można było umieszczać linki, to co gorsza, brakowało tam reklamodawców.

To już jest koniec?

W połowie grudnia zorientowałem się, że strona zniknęła. Próbowałem kontaktować się z pracownikami spółki telefonicznie i mailowo, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wygląda na to, że firma postanowiła się szybko zwinąć nie wypłacając wydawcom należnych pieniędzy.

Czy Wy też straciliście pieniądze?

Ps. Serwis Prolink.pl niby działa normalnie, ale od jakiegoś czasu też nie można się skontaktować z żadnym pracownikiem firmy a moja faktura z grudnia do tej pory nie została opłacona. Spróbuję się zorientować czy w tym przypadku wydawcy zostaną tak samo potraktowani przez tę firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kategorie

Archiwum

Programy partnerskie

Sieci afiliacyjne

Ciekawe strony

Blogi, które czytam